Jelgavas pilsētas slimnīca

Jaunākas diagnostikas iekārtas

foto: Raitis Puriņš, zz.diena.lvIekārtas ir pilnīgi jaunas, ražotas 2014. gadā. Turklāt tās ir vācu ražojumi, kas nozīmē būtisku kvalitātes latiņu. Tie ir jaunākie «Siemens» ražojumi, kas pašlaik ir pieejami tirgū. Jaunais rentgens atšķirībā no līdzšinējās fosfora plašu sistēmas ierīces ir pilnībā digitalizēts, līdz ar to no fotografēšanas brīža līdz gatavam uzņēmumam ir viens mirklis. Kaut arī valstī digitālie rentgena aparāti nav jaunums, šis modelis ir jaunākais no «Siemens» ražojumiem, kas pašlaik tirgū ir pieejami. Būtiski, ka jaunais rentgena aparāts ir mobils, kas ļauj aparātu nostādīt dažādās pozīcijās, īpaši svarīgi tas ir pacientiem ar dzīvībai bīstamām traumām, kurus nedrīkst kustināt.

foto: Raitis Puriņš, zz.diena.lvGalvenā no jaunā datortomogrāfa priekšrocībām ir iespēja iegūt daudz precīzāku attēlu nekā līdz šim, turklāt ar samazinātu rentgena starojumu. Šajā modelī jau ir iestrādāta funkcija, ka tas automātiski izvēlas iespējami mazāko starojuma apjomu, ar ko iegūt kvalitatīvu attēlu. Tāpat jaunā ierīce ir vieglāka, tā nav tik masīva , kas īpaši svarīgi ir tiem pacientiem, kuriem ir klaustrofobijas iezīmes.
Datortomogrāfijas uzņēmuma analīze tiek veikta pie jaunām ārsta darba stacijām, un tādas uzstādītas divas – datortomogrāfijas un nodaļas ārstu kabinetā.
Būtiski, ka abas ierīces ļauj apkalpot svarā smagākus pacientus, jo tām ir lielāka celtspēja – datortomogrāfam līdz 200 kilogramiem, bet rentgenam līdz 220 kilogramiem.

Sazināšanās

SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca"
Brīvības bulvāris 6, Jelgava, LV-3002

E-pasts: jelgslim@apollo.lv