Jelgavas pilsētas slimnīca

A un B korpusu rekonstrukcija

1 DSC 97522014.gada 4.aprīlī tika svinīgi atklāts SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" renovētais  slimnīcas B korpuss. Slimnīcas A un B korpusa rekonstrukcija noritēja ERAF līdzfinansētā projekta "Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca", renovējot slimnīcas nodaļas" gaitā.

Projekta kopējais finansējums ir  3 968 634 eiro. 1. kārtas darbi izmaksāja 2 121 876 eiro (t.sk. ERAF finansējums 1 046 119 eiro), savukārt 2. kārtas darbi – 1 846 758 eiro (t.sk. ERAF finansējums 996 503 eiro). Apmēram puse no slimnīcas nodaļu rekonstrukcijā ieguldītā finansējuma ir slimnīcas budžeta līdzekļi, kas vairāku gadu garumā mērķtiecīgi uzkrāti šo darbu veikšanai.

Slimnīcas A korpusa rekonstrukcija, jeb projekta 1. kārtas būvdarbi noslēdzās pagājušā gada vasarā, un to laikā tika renovētas dzemdību, ginekoloģijas, traumatoloģijas, terapijas un ķirurģijas nodaļu telpas, aptverot viena slimnīcas korpusa augšējos četrus stāvus. Savukārt kopš septembra līdzīgi darbi noritēja slimnīcas B korpusā. Tā kā šīs nodaļas izvietotas divos korpusos, būvdarbu 2. kārtas gaitā rekonstruētas nodaļu atlikušās telpas, kā arī papildus bērnu nodaļa un reanimācijas nodaļa, kuras atrodas slimnīcas B korpusā. Rezultātā esam ieguvuši gan mūsdienu prasībām atbilstošas palātas un procedūru telpas, gan arī sakārtotas personāla telpas. Tāpat kā A korpusā arī slimnīcas B korpusā izvietotajās palātās izbūvēti atsevišķi sanitārie mezgli, līdz ar to tajās ir gan tualete, gan duša. Lielākajās palātās paredzētas trīs gultasvietas, bet ir arī divvietīgas un vienvietīgas palātas. Turklāt daļa no tām pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Veicot nodaļu rekonstrukciju, kopējais gultu skaits slimnīcā samazināts no 283 līdz 251 gultasvietai, taču pacienti šo samazinājumu nekādā ziņā neizjutīs.

ERAF

Sazināšanās

SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca"
Brīvības bulvāris 6, Jelgava, LV-3002